Investice

Investování v sobě skrývá potenciál vyšších výnosů, než nabízí klasické spořící produkty. Na druhou stranu jsou s investováním spojena určitá rizika. Jak tedy vybrat, co nejvhodnější nástroje, když je jich navíc tolik? Pomoci vám může investiční doporučení určené přímo pro vaši osobu, tzv. investiční poradenství.

Poradenství vs. pouhé „zprostředkování”

U „zprostředkování”, které provádí naprostá většina trhu, klient nesmí získat konkrétní doporučení. Jedná se pouze o obecné informace o jednotlivých nástrojích. Investiční poradenství nabízí klientovi přidanou hodnotu a to velmi konkrétní doporučení, které se týkají přímo jeho osoby, jelikož je toto poradenství poskytováno na individuálním základě. Cílem je pomoci klientovi zvolit, co možná nejvhodnější investiční nástroje. Přesnou definici investičního poradenství si můžete přečíst v Zákoně č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu (§ 4 Investiční služby – bod 5)

Jak rozeznat jednotlivé služby

Někdy se může služba pouhého zprostředkování tvářit jako poradenství. Jak tedy tyto služby rozeznat? Poradce by měl sám sdělit, jakou investiční službu nabízí. Především by však měl být vypracován podrobný záznam o uvedeném doporučení, které by vám měl poradce beze strachu předat. Za svým doporučením by si měl stát.

Jak se rozhodnout?

Chcete se zorientovat na trhu a poradit s výběrem investičních nástrojů?
Naší prací je Investiční poradenství. Investujte s portfoliem na míru!

Investujete a nevíte do čeho, či zda jsou pro Vás uvedené nástroje vhodné?
Naší prací je Investiční poradenství. Provedeme analýzu a zhodnotíme Vaše portfolio!

Podílové fondy

Akcie

Dluhopisy

Certifikát

Komodity

Investiční strategie

Zajímavosti

Chci více informací.

Napište nám a domluvme si osobní schůzku. Rádi Vám poskytneme další informace.